Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa w Lubanowie im. Mikołaja Kopernika

Witamy

Utworzono dnia 03.01.2019

 W terminie od dnia 04 marca 2019 r. do dnia 22 marca 2019 r. odbędzie się postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2019/2020 do klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Lubanowie


 

 

OŁOSZENIE !!!

27. Finał WOŚP odbędzie się w dniu 13 stycznia 2019 r. , a jego celem będzie pozyskanie środków na

zakup sprzętu  dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Nasza szkoła pragnie przyłączyć się również do akcji poprzez zorganizowanie sprzedaży ciasta i galaretek w dniu  11 stycznia 2019 r. Zapraszamy do udziału w akcji.

                                                                                                                            

                                                                                                                                                                                                            Organizator  Samorząd Uczniowski

 


6 grudnia Mikołaj odwiedził naszą szkołę


W dniach od 04.11.do 11.11.2018 w Prenzlau odbyły się Międzynarodowe Warsztaty Taneczne.Naszą szkołę reprezentowały: Nadja Ratajska, Kinga Gogól i Dominika Kromraj. 
W sobotni wieczór licznie zgromadzona publiczność miała okazję podziwiać pokazy młodych tancerzy z Polski, Niemiec, Ukrainy. Trójstronna wymiana młodzieży wspierana przez polsko-niemiecką współpracę odbyła się w Prenzlau. Spotkanie polegało na realizacji 8-dniowych warsztatów tanecznych, na których uczestnicy nabywali nowych umiejętności tanecznych, pogłębiali swój warsztat, a przede wszystkim wzajemnie poznali kulturę i obyczaje przyjaciół z zagranicy. Warsztaty przebiegały w bardzo twórczej, przyjaznej atmosferze. Młodzież uczestniczyła w nich z dużym zaangażowaniem. Ponad 130 tancerzy reprezentowało swoje zdolności taneczne. Piękne kostiumy, ciekawa choreografia sprawiły, że był to bardzo wartościowy pokaz, który obfitował w duże emocje i bogate doznania estetyczne zarówno dla uczestników, jak i dla obserwatorów. Dzieci korzystając z wyjazdu, zwiedziły także Berlin.


Z okazji 100 lecia Niepodległości  w szkole odbył się uroczysty apel. O godzinie 11.11 zaśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu. Dzieci wystąpiły w części artystycznej, przygotowanej przez Pana A. Wołoszyna i Panią J. Winnicką. Było bardzo uroczyście. Po zakończeniu występów dzieci i nauczyciele wzięli udział w biało-czerwonym pochodzie.  

 


Jesienią 2017 roku Szkoła Podstawowa w Lubanowie przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu „Tradycyjny Sad” realizowanego przez Bank Ochrony Środowiska. W I etapie, który przeprowadzony był od września do grudnia 2017 r. nasz zespół „Kwitnąca Szarlotka” zajął 22 miejsce na 134 szkoły.

W drugim etapie konkursu polegającym na zasadzeniu 11 drzewek jabłoni, krzewów owocowych oraz na promocji naszego sadu w społeczności lokalnej i regionalnej zajęliśmy 3 miejsce w Polsce, a więc znajdujemy się na podium.

Wszystkie prace zostały zakończone w czerwcu 2018 r. i poddane gruntownej ocenie przez komisję konkursową.

Nasz sukces to zasługa nie tylko zespołu „Kwitnąca Szarlotka” w skład, którego wchodzi 5 osób, ale także całego Samorządu Uczniowskiego i Wolontariatu, na które przypada łącznie 25 osób.

Bardzo dużego wsparcia zarówno merytorycznego jak i materialnego stale udziela nam p. Tomasz Kasicki z Winnicy Turnau. Trudno byłoby realizować drugi etap bez pomocy p. Mateusza Malika i Cypriana Białka.

Cały przebieg i proces powstawania sadu można zobaczyć na https://www.facebook.com/ Kwitnaca-Szarlotka-SP-Lubanowo

Więcej informacji na temat konkursu http://www.tradycyjnysad.pl/index.php?m=out

Nasz zespół przystąpił również do trzeciego nieobowiązkowego etapu pod nazwą „Tworzenie mapy pomologicznej”. Zadaniem naszym było szukanie starych drzew owocowych posadzonych przed 1960 r.  Mapa powstanie we współpracy z Polską Akademią Nauk  - Ogród Botaniczny - Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej. W tej części zajęliśmy również 3 miejsce w Polsce. Koordynatorem konkursu była Pani Katarzyna Lesiewicz, a opiekunami zespołu były Panie: Magdalena Wnuk, Magdalena Brzęczek, Anna Grzybowska.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Lubanowie

Małgorzata Sikora

GALERIE:

Mikołaj

Mikołaj

Święto niepodległości

Święto niepodległości

Kwitnąca Szarlotka

Kwitnąca Szarlotka

Odwiedź nas na Facebooku

Odwiedź nas na Instagramie

Nasz statek 

Zegar

Kwitnąca Szarlotka

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Lipiec 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 26

W poprzednim tygodniu: 17

W tym miesiącu: 70

W poprzednim miesiącu: 182

Wszystkich: 1734